Prawidłowa pozycja podczas pracy przy biurku.

Naukowcy twierdzą, że jedną trzecią życia spędzamy w pracy. I niestety, coraz częściej jest to praca polegająca na wielogodzinnym siedzeniu przy biurku i obsłudze komputera oraz innych urządzeń biurowych. Zdawać by się mogło, że ktoś taki wygrał los na loterii. Nie do końca. Brak ruchu, nieodpowiednia pozycja jaką przyjmujemy podczas pracy, nawet podczas siedzenia, może prowadzić do wielu schorzeń kręgosłupa a nawet układu krążenia.

Poniższa ilustracja obrazuje jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja podczas pracy przy biurku.

Istnieją jednak gadżety, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka, jakie niesie  za sobą siedzący tryb pracy.

Wbrew pozorom, bardzo ważnym elementem pozwalającym na zachowanie odpowiedniego przepływu krwi w dolnych kończynach, jest odpowiednie ułożenie stóp. Pomoże w tym dostępny w naszym sklepie podnóżek biurowy. Posiada on zarówno regulację wysokości, jak i regulację kąta pochylenia stóp.
Gumowa powierzchnia sprawia, że niezależnie od typu obuwia stopy nie ześlizgują się z podnóżka. Ulga dla nóg gwarantowana. Opisywany podnóżek jest dostępny w trzech wzorach i kolorach. Polecamy. A jeśli już postanowicie zainwestować w tę małą rzecz, która ogromnie poprawi wasz komfort pracy, rozważcie dodatkowo uzupełnienie zakupu o kolejny ciekawy produkt, który pomoże Wam w utrzymaniu prawidłowej sylwetki przy biurku. Mam na myśli poduszkę wspierającą kręgosłup AIDATA Back Support. Daje się ona zamontować na praktycznie każdym krześle i znakomicie odciąża środkowy odcinek kręgosłupa. Przy użyciu tych prostych, ale niezwykle skutecznych urządzeń warunki pracy staną się o wiele znośniejsze.

Zapraszamy do zakupów.