ACER NITRO 5 Ryzen 5 8GB 512GB SSD RX560X W10

Acer NITRO 5 – niedrogo dla gracza

Witamy ponownie po dłuższej przerwie.

Obiecałem Wam, że gdy pojawi się w naszej ofercie produkt, który warto zarekomendować, usiądę do klawiatury i od razu Wam o nim opowiem.
Możliwie zwięźle. I oto nadarza się takowa okazja.

Laptop Acer NITRO 5, bo o nim właśnie mowa, jest komputerem przenośnym, który za rozsądną cenę oferuje Użytkownikowi całkiem przyzwoite parametry. Co ciekawe, również tym Użytkownikom, którzy w wolnym czasie lubią pograć.

Zacznę od tego, co ukazuje się naszym oczom po wyjęciu maszyny z pudełka.
Acer Nitro 5 sprawia wrażenie „męskiego” laptopa. Nie to, żebym twierdził, że wyciosano go z jednego kawałka plastiku, ale jego wygląd nie pozostawia wątpliwości, że tworzono go dla miłośników gamingu. Stylizacja utrzymana jest w kolorystyce czarno – czerwonej. Klawiatura, dyskretnie aczkolwiek skutecznie, również podświetlana jest na czerwono. W sumie – ładnie.

A co w środku ?
Opisywany egzemplarz został wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 2500U, taktowany w przedziale od 2GHz do maksymalnie 3,6 GHz.  8GB pamięci RAM DDR4 o taktowaniu 2400 MHz zapewnia płynną pracę zainstalowanego oprogramowania. Zresztą dodatkowy slot na drugą pamięć mamy do dyspozycji. Karta graficzna Radeon RX 560 pozwala na bezproblemową pracę z aplikacjami wymagającymi wydajnej grafiki. I co istotne, sami wykonaliśmy testy obciążeniowe tej karty i trzeba przyznać, iż specjalnie się „nie poci”. Chłodzenie zastosowane w Acer Nitro 5 utrzymuje temperaturę grafiki na poziomie 70 st. C przy pełnym obciążeniu. Na „dzień dobry” mamy do dyspozycji dysk SSD o pojemności 500GB. Producent przewidział jednak, że może być to zbyt mało i dał możliwość bezproblemowej instalacji dodatkowego dysku 2,5 cal.
Gdyby nie to, że muszę wspomnieć o super cenie, w jakiej możecie teraz zakupić Acer Nitro 5 w naszym sklepie, powiedziałbym, że to w skrócie tyle.